New 600 Amp ASCO J03AUSB30600NGXM Service Entrance Rated Automatic Transfer Switch
ATS Model # ATS00567
Voltage 480V
Manufacturer ASCO
Type NEMA 3R
Amps 600
Specifications
Manufacturer ASCO
Type NEMA 3R
Voltage 480V
Amps 600
Service Entrance Rated Yes
Breaker Size 600A
Frequency 60 Hz
ATS Model J03AUSB30600NGXM
Overall Dimensions 41" x 33" x 96" | 1,383 lbs
Condition New
Status Coming In
Accessories 11BE, 44G
Additional Features
New 600 Amp ASCO J03AUSB30600NGXM Automatic Transfer Switch
600 amp automatic transfer switch
Service Entrance Rated
4-Pole
3-Phase
4-Wire
60 Hz
600A 80% rated LJL Type breaker