New 1200 Amp ASCO Series 300 H03AUSA31200CGXM Service Entrance Rated Automatic Transfer Switch
ATS Model # ATS00594
Voltage 208V
Manufacturer ASCO
Type NEMA 3R
Amps 1200
Specifications
Manufacturer ASCO
Type NEMA 3R
Voltage 208V
Amps 1200
Service Entrance Rated Yes
Breaker Size 1200A
Frequency 60 Hz
ATS Model H03AUSA31200CGXM
Overall Dimensions 62" x 41" x 96" | 2,050 lbs
Condition New
Status Coming In
Accessories 11BE, 44G, 119M1
Additional Features
1200 amp automatic transfer switch
Service Entrance Rated
NEMA 3R
208V